Maria Kościelna

radca prawny | manager

  1. vCard
  2. +48 22 538 91 15-16
  3. +48 22 538 91 76
  4. mkoscielna@kancelariaprawnicza.com.pl

Specjalizacje

  • Prawo Pracy
  • Prawo Handlowe i Korporacyjne
  • Prawo Ochrony Danych Osobowych i Ochrony Informacji
  • Sprawy Sądowe i Administracyjne
  • Arbitraż
  • Prawo Autorskie i Własności Intelektualnej
 

Maria Kościelna jest radcą prawnym.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz w prawie spółek handlowych, w szczególności prowadzi bieżącą obsługę korporacyjną spółek z branży elektronicznej i budowlanej.

Obecnie zajmuje się obsługą klientów w ramach prac zespołu German Desk i doradza firmom z branży budowlanej, elektronicznej oraz sektora ubezpieczeń. Prowadzi bieżącą obsługę korporacyjną spółek prawa handlowego. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych w zakresie budowlanych procesów inwestycyjnych. Przygotowuje umowy handlowe, umowy z zakresu prawa autorskiego, regulaminy świadczenia usług, promocji i konkursów. Doradza klientom w sprawach z zakresu prawa pracy, w szczególności przygotowując regulaminy pracy, regulaminy wynagradzania, umowy o pracę, jak również reprezentuje klientów w sporach przed sądami pracy. Prowadzi postępowania w zakresie legalizacji zatrudnienia cudzoziemców w Polsce.

 

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W czasie studiów odbyła roczne stypendium na Wydziale Prawa Ludwig-Maximilians-Universität München w Monachium. Ponadto jest uczestnikiem Szkoły Prawa Niemieckiego przy Wydziale Prawa Humboldt – Universität zu Berlin. Doświadczenie zawodowe zdobywała świadcząc obsługę prawną dla największego polskiego spedytora kolejowego oraz dla wiodących polskich spółek z branży elektronicznej, jak również doradzając klientom niemieckojęzycznym.

Włada językiem niemieckim, w tym językiem prawniczym, posługuje się również językiem angielskim.

Z Kancelarią związana jest od listopada 2009 r.