Katarzyna Krupa

adwokat | leader

  1. vCard
  2. +48 22 538 91 15-16
  3. +48 22 538 91 76
  4. kkrupa@kancelariaprawnicza.com.pl

Specjalizacje

  • Prawo technologii
  • Rozwiązywanie sporów
  • Prawo nieruchomości
  • Prawo farmaceutyczne
 

Katarzyna Krupa jest adwokatem.

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, prawie farmaceutycznym oraz w rozwiązywaniu sporów sądowych. Doradza Klientom w procesie przeprowadzania rejestracji zbiorów danych osobowych przed Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, w zakresie przygotowania dokumentacji niezbędnej do przetwarzania danych osobowych (tzw. polityka bezpieczeństwa oraz instrukcja zarządzania systemem informatycznym), przy tworzeniu i negocjowaniu umów dotyczących powierzenia przetwarzania danych osobowych, w tym również kontraktów przewidujących przetwarzanie danych osobowych przez podmioty zagraniczne.

 

 
Obecnie doradza firmom z branży budowlanej, elektronicznej, farmaceutycznej, telekomunikacyjnej oraz sektora ubezpieczeń. Doradza Klientom w procesie przeprowadzania rejestracji zbiorów danych osobowych przed Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, w zakresie przygotowania dokumentacji niezbędnej do przetwarzania danych osobowych (tzw. polityka bezpieczeństwa oraz instrukcja zarządzania systemem informatycznym),przy tworzeniu i negocjowaniu umów dotyczących powierzenia przetwarzania danych osobowych, w tym również kontraktów przewidujących przetwarzanie danych osobowych przez podmioty zagraniczne.
 
Ukończyła z wyróżnieniem magisterskie studia prawnicze oraz studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów była stypendystką na Wydziale Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie (Holandia). Ponadto ukończyła Centrum Prawa Brytyjskiego i Europejskiego zorganizowane przez Juris Angliae Scientia, prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim i zatrudniające wykładowców z Uniwersytetu w Cambridge. Doświadczenie zawodowe zdobywała świadcząc usługi prawnicze na rzecz polskich i zagranicznych spółek z branży farmaceutycznej, petrochemicznej, telekomunikacyjnej i elektronicznej. Jest autorem wielu publikacji prasowych dotyczących praw na dobrach niematerialnych oraz prawa farmaceutycznego.
 
Włada biegle językiem angielskim, w tym językiem prawniczym.
 
Z Kancelarią związana jest od maja 2015 roku.